המלונאות ביוון 2022-2023

איתמר כהן טריקה | מנהל פרויקטים ביתא נדל"ן

תקציר מנהלים:

מגזר האירוח היווני הראה סימנים משמעותיים של התאוששות בשנת 2021 עם הסרה הדרגתית של מגבלות מגפת הקורונה והעלייה בשיעורי החיסונים בקרב האוכלוסייה. מגמה חיובית זו צפויה להימשך בשנים 2022-2023, עם קצב צמיחה מוערך של 20% בהכנסות המגזר בהשוואה לשנה הקודמת. ההתאוששות של המגזר צפויה להיות מונעת מחידוש הנסיעות הבינלאומיות, הגברת תיירות הפנים וביקוש גבוה יותר לאפשרויות לינה יוקרתיות.

סקירת שוק:

מגזר האירוח היווני כולל בתי מלון, אתרי נופש ומוסדות לינה אחרים הנותנים מענה לתיירים מקומיים ובינלאומיים כאחד. הכנסות המגזר ירדו בחדות בשנת 2020 כתוצאה ממגפת הקורונה מדעיכה משמעותית בכניסת תיירים למדינה. עם זאת, ביצועי המגזר השתפרו בשנת 2021, עם קצב גידול מוערך של 12% בהשוואה לשנה הקודמת.

התיירות היא מגזר קריטי בכלכלה היוונית, המהווה כ-25% מהתמ"ג של המדינה. הממשלה נקטה באמצעים שונים כדי לתמוך בהתאוששות המגזר, לרבות הכנסת חבילות סיוע כספי, תמריצי מס וכו'.

מגמות שוק:

מגזר האירוח היווני צפוי לראות מספר מגמות מפתח בשנים 2022-2023. ראשית, יש ביקוש הולך וגובר לאפשרויות לינה יוקרתיות, במיוחד באיים ובאזורי החוף. אזורים אלו הם יעדי תיירות פופולריים וצפויים למשוך מספר לא מבוטל של תיירים בינלאומיים בשנים הקרובות.

שנית, יש עניין הולך וגובר בשיטות תיירות ברות קיימא וידידותיות לסביבה. תיירים רבים מחפשים אפשרויות לינה ידידותיות לסביבה שנותנות עדיפות לשיטות קיימא וממזערות את טביעת הרגל הסביבתית שלהם. לכן, הצפי הוא לעלייה במספר המלונות ואתרי הנופש הידידותיים לסביבה.

שלישית, המגיפה האיצה את אימוץ הטכנולוגיה במגזר. תהליכי צ'ק-אין וצ'ק-אאוט ללא מגע, הזמנות מקוונות ויישומים ניידים הופכים פופולריים יותר ויותר בקרב תיירים, ומוסדות אירוח צפויים להשקיע יותר בטכנולוגיה כדי לשפר את חווית הלקוח הכוללת.

אתגרי שוק:

למרות התחזית החיובית למגזר האירוח היווני, ישנם מספר אתגרים שעשוי להתמודד איתם בשנים 2022-2023.

תחילה, מגפת הקורונה מהווה איום על התאוששות המגזר, במיוחד במקרה של גלים חדשים והגבלות על נסיעות. על המגזר לשמור על ערנות ולהגיב למצב המשתנה כדי להבטיח את שלומם של התיירים והצוות.

בנוסף, המגזר מתמודד גם עם תחרות מצד יעדי תיירות פופולריים אחרים באזור הים התיכון, כמו ספרד, איטליה וטורקיה. מדינות אלו מציעות חוויות תיירות דומות וצפויות למשוך מספר לא מבוטל של תיירים בינלאומיים. על כן, מגזר האירוח היווני חייב להמשיך לחדש ולהציע אפשרויות תיירות ייחודיות ואטרקטיביות בכדי להישאר תחרותי.

מסקנות:

מגזר האירוח היווני צפוי להראות סימנים חזקים של התאוששות בשנים 2022-2023, מונע על ידי חידוש הנסיעות הבינלאומיות והגברת התיירות הפנימית. על ידי אימוץ שיטות חדשניות ובר קיימא, השקעה בטכנולוגיה והצעת אפשרויות תיירות ייחודיות ואטרקטיביות, המגזר יכול להמשיך לצמוח ולתרום לצמיחה הכוללת של הכלכלה היוונית

CONTACT US

דברו איתנו, אנחנו כאן

דילוג לתוכן