בלעדי ליוון: ויזת משקיעים תמורת 250,000 אירו בלבד ודירה על שמכם בטאבו במסגרת תכנית ׳גולדן ויזה׳

מדינות האיחוד האירופי סוגרות בהדרגה את הדלת בפני משקיעים זרים המעוניינים לרכוש נכסים באירופה ולקבל עבור ההשקעה אשרת שהייה המקבילה לדרכון זר. יוון מציעה את כרטיס הזהב הנחשק בתמורה להון עצמי נמוך במיוחד. הנה כל מה שצריך לדעת כדי ליהנות מאחת הויזות האחרונות שעדיין נגישות לישראלים.

הרעיון של גולדן ויזה הוא פשוט: כדי לעודד השקעות בנדל״ן על ידי משקיעים זרים, מציעות מדינות אירופה הטבות ייחודיות ואטרקטיביות במיוחד. בשל הביקוש הגובר, רבות מהן החלו להעלות את רף ההשקעה המינימלי ונוקטות כעת באמצעים נוספים כדי לצמצם את כמות הזכאים ובכך לשמור על מחירי הנדל״ן ולמנוע הלבנת כספים.

יוון נותרה אחת המדינות הבודדות באיחוד בהן לא רק שתהליך הוצאת גולדן ויזה הוא פשוט ומהיר יחסית, גם רף הכניסה נמוך במיוחד ועומד על 250,000 אלף אירו בלבד. ההטבה המשמעותית ביותר שמעניקה ויזת משקיעים היא קבלת מעמד של תושבות במדינה, המקבילה לדרכון זר ומאפשרת מגורים, שהייה ארוכה, עבודה או לימודים ללא הגבלה.  

השקעה אחת, תושבות לשלושה דורות

מבין המדינות האירופאיות המציעות למשקיעים זרים ויזת זהב, יוון כאמור נחשבת לזו בעלת התנאים האטרקטיביים ביותר, כאשר המרכזי שבהם הוא זכאות לשלושה דורות (הורים וילדים עד גיל 21 של מגיש הבקשה).

המשמעות היא תוכנית השקעות המבטיחה שהייה ללא ויזה באזור Schengen עבור משקיעים שאינם אירופאים ובני משפחותיהם. אזור שנגן מונה 27 מדינות, בהן ניתן לשהות או לעבור מהאחת לשניה בחופשיות: צרפת, גרמניה, איטליה, הולנד, פולין פורטוגל, ספרד, שוויץ ומדינות רבות נוספות. 

ההטבות הייחודיות ורף ההשקעה הנמוך הופכים יחד את תכנית גולדן ויזה היוונית לתחרותית במיוחד, כאשר זה רק עניין של זמן עד שיעלה מחיר ההשקעה המינימלי ויצומצמו ההטבות למצטרפים חדשים. 

יתרון משמעותי נוסף הוא האפשרות לחדש את ויזת המשקיע ללא הגבלת זמן גם ללא צורך לשהות ביוון, כל עוד ממשיכים להחזיק בנכס. 

כמו צלחות מתעופפות באוויר: מגוון הזדמנויות להשקעה

כדי להיכנס לתכנית ויזת הזהב, ניתן לרכוש כאמור נכס נדל״ן בשווי 250,000 אירו לפחות. יוון מעמידה בפני המשקיעים הזדמנויות השקעה מגוונות, המעניקות למשקיע ערך כפול: רכישה של נכס מניב באזורי הביקוש במדינה וזכאות לויזה המעניקה הטבות ייחודיות נוספות. מי שמחזיק ב״דרכון הזהב״ הזה ייהנה מהיתר שהייה ביוון למשך חמש שנים ואופציה להארכה לחמש שנים נוספות. התושבות מתקבלת מידית עבור מגיש הבקשה, בן או בת הזוג ובני משפחה מדרגה ראשונה. כדי לשמור על הויזה, יש להמשיך להחזיק בנכס במהלך התקופה, במהלכה ניתן להשכיר אותו וליהנות מהתשואה השוטפת על הדירה.

גולדן ויזה מעניקה למחזיקים בה גם גישה למערכת הבריאות והחינוך ביוון. היא אמנם אינה מאפשרת קבלת ויזת עבודה, אך היא כן מאפשרת לפתוח ולנהל עסק. לאחר 7 שנים, נפתחת אפשרות להגיש בקשה לקבלת אזרחות יוונית. 

ביתא נדל"ן משווקת פרויקט בוטיק באתונה המתאים לתוכנית גולדן ויזה

הצטרפות לתוכנית ויזת זהב כרוכה בתהליך קצר. ביתא נדל״ן השלימה מספר עסקאות לצורך קבלת גולדן ויזה, ולאחר היכרות מעמיקה עם התהליך משווקת כעת נכסים נוספים המשלבים השקעה אטרקטיבית באזורי הביקוש של יוון, יחד עם האפשרות להוציא ויזת משקיעים בגין העסקה. הפרויקט נמצא בפיראוס המבוקשת ויכלול מספר מצומצם של דירות העומדות בתנאי הסף של הצטרפות לתוכנית.

החברה מלווה את הרוכשים מא׳ ועד ת׳ ודואגת לניהול התהליך בשלמותו, לרבות ההיבטים המשפטיים מול הרשויות המקומיות. צוות החברה מיומן באיתור הזדמנויות נדל״ן מצוינות בשוק המקומי, כאשר כעת מצטרפת לעסקה האטרקטיבית גם האפשרות לזכות בכל הקופה ולהנפיק ויזת זהב בליווי מלא של הצוות הנמצא ביוון. גם לאחר קבלת האשרה, אין צורך לשהות ביוון, רק להגיע לקחת את התעודה וליהנות מאלטרנטיבה מוצלחת במיוחד לדרכון זר. 

"אחרי ניסיון שצברנו במספר פרויקטים בהם ליווינו רוכשות ורוכשים בתהליך קבלת ״דרכון הזהב״ של האיחוד האירופי, מתרגשים לפתוח פרויקט ייעודי חדש עם מספר דירות מצומצם בשכונה מרכזית בעיר, מרחק הליכה ממרכזי הבילוי, תחנת המטרו, האוניברסיטה ונמל פיראוס

האוכלוסייה בשכונה מורכבת מצעירים, סטודנטים, זוגות, משפחות מבוססות, נוודים דיגיטליים ותיירים, המגיעים אליה בזכות שפע בתי קפה, ברים שוקקים, מסעדות איכותיות, רשתות ענק מובילות ואוניברסיטת פיראוס הנמצאת בסמוך ומונה מעל ל-15,000 סטודנטים", מספרים בחברה.

מצטרפים לרכבת הזהב לפני שהמחירים מזנקים

הצטרפות לתוכנית גולדן ויזה יוון היא בחירה מתבקשת עבור משקיעות ומשקיעים המתעניינים ברכישת נדל״ן בחו״ל, בשוק אטרקטיבי שממשיך להעלות את הערך שלו בעקביות. עקב התעוררות שוק הנדל״ן היווני ועליה בביקוש, גם מחירי הנדל״ן מתחילים לעלות בהתאמה. כדי ליהנות מהערך הכפול שמציעה יוון הן בהיבט של נכסים במחירים אטרקטיביים ביחס לשוק העולמי והן בהון ההתחלתי הנמוך ביותר מבין יתר מדינות האיחוד האירופי, מומלץ להיכנס לתכנית הגולדן ויזה מוקדם ככל האפשר. 

הטבעת הולכת ומתהדקת: במהלך 2023 יוון הצטרפה למגמה האירופאית והעלתה את רף הכניסה לתוכנית ל-500,000 אירו במגוון ערים במחוז ביניהן אתונה. לשמחתנו, ישנן עוד מספר ערים בסיבת אתונה וביניהן פיראוס שרף הכניסה נשאר על 250,000 אירו. 

יוון צפויה לעדכן במהלך 2024 את רף הכניסה גם בשאר הערים הסמוכות לאתונה, מה שאומר שכל מי שיצליח לשים את ידו על נכסים בסביבה בשנה החולפת יעשה עסקה מצוינת.

לפרטים נוספים אודות הדירות המוצעות בפרויקט פיראוס במסלול גולדן ויזה

דילוג לתוכן